Prefabrik Yapı Kurulumu

PREFABRİK YAPI KURULUMU

Sahip olduğunuz alana beton binalardan uzak, hem dayanıklı hem de görsel açıdan estetik bir yapı arıyorsunuz ancak tercihiniz ne olmalı karar veremiyosanız, prefabrik yapılar doğru seçenek olabilir. Fabrikadan, monte ile birleştirilmek üzere çıkan parçaları kolaylıkla kurup, hem ferah hem kaliteli yaşam alanlarına uygun fiyatlara sahip olmak artık hiç zor değil. Depreme, doğal afetlere dayanıklı, uzun ömürlü alanlar hem yazın hem kışın keyifle yaşanabilecek alanlar yaratıyor. Çok kısa sürede kurulumunun yapılıp, tüm tesisatlarının bitirilerek alıcıya kısa süre içinde teslim edilmesi, insanları artık hem betonun renksiz görüntüsünden uzaklaştırıyor, hem de isteğe bağlı her türlü tasarımı insanlara sunabiliyor. Alıcı istemediği hiçbir parçayı, hiçbir rengi prefabrik yapısında görmüyor, böylece müşteri memnuniyeti çok yüksek oluyor. Bu yapılar için çok pahalı temellere gerek yok, tek katlılar için grobeton, çift katlılar içinse radye temel hazırlanarak en uygun maliyete prefabrik yapı hazırlamak mümkün oluyor. Prefabrik yapılar günümüzde sadece ev olarak değil büfe, güvenlik, satış, site güvenlik ve daha pek çok kabinde kullanılıp, hastane, spor salonu, yemekhane, okul yurtları gibi yaşam alanlarında da varlığını gösteriyor. Fabrikadan hazır çıkışlı oldukları için kısa sürede risk almadan yapı sahibi olmak isteyenlere, ideal alternatif olarak piyasada sıklıkla karşımıza çıkıyor. Deprem riski olan bir ülkede yaşamanın verdiği tedirginlik pek çok insanda bulunduğu için güvenilirliğinden emin olduğu yapıları uzun yıllar yıpranma, çatlama, patlama olmadan gönül rahatlığıyla kullanmak istiyor. Firmalar 1-2 hafta kadar bir süreyle kullanıma hazır şekilde evi teslim edebiliyor.

Kurulum aşamasında öncelikle, alıcılar firmaların prefabrik yapı katologlarından seçim yapar ve bunun yanında müşterinin kendi planı varsa mutlaka alıcı ve firma tarafından birlikte değerlendirilir. Bu prejelerin tasarımcıları mimarlardır. Sonrasında tasarlanan proje alıcıya sunulur. Standartlara en uygun şekilde kurulum yapılır. Buna göre fiyatlandırma yapılır. Büyüklüğü aile tipine göre metrekare hesabıyla belirlenir. Plan bir ailenin rahatlıkla yaşayabileceği şekilde ortaya çıkar.

Yapının kurulacağı bölgenin iklimi, beton malzemenin ne kadar gideceği, zeminin uygunluğu da göz önünde bulundurularak yapının inşasına başlanır. Yapılması istenen ekstra özellikler de ücrete dahil edilir.

prefabrik yapı,prefabrik yapı konteyner,prefabrik yapılar

prefabrik4 prefabrik4
prefabrik3 prefabrik3
prefabrik2 prefabrik2
prefabrik1 prefabrik1